نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | ژانویه 11, 2010

نه راز زنانی که هرچه می خواهند به دست می آورند – 36

۴- با شوق‌زدگی و علاقه‌مندی باعث می‌شوید که شخص مقابل دوست داشته باشد در کنار شما باشد. شوق و علاقه مسری است و بسیاری از ما دوست داریم با افراد پرشوق و علاقه یک‌جا باشیم. اخیرا فرصتی دست داد تا با خانم جنیفر کاشل، رییس موسسه‌ی young entrepreneurs network صحبتی داشته باشم. او از چهارده سالگی شرکت خود را تاسیس کرده و اخیرا کتابی درباره‌ی تاسیس شرکتی که به خود شخص تعلق داشته باشد، نوشته است. حرارت، علاقه‌مندی و سرزندگی او، نزدیک بودن به او را بسیار لذت‌بخش می‌کند و این ویژگی برای او مثمر ثمر بوده است.

او می‌گوید: «چندی پیش عمه‌ام که صاحب شرکتی است، به من گفت وقتی با مردم صحبت می‌کنید باید آرام‌تر باشید. تو زیادی هیجان‌زده می‌شوی، صدایت را بلند می‌کند و به جلو خم می‌شوی. باید اندکی خون‌سرد باشی وگرنه مردم فکر خواهند کرد که زیادی جوان و بی‌تجربه هستی. ولی به نظر من علاقه چیزی است که مردم دوست دارند. وقتی می‌خواهید با بانک یا یک سرمایه‌دار بزرگ قرارداد ببندید، احتمالا نیاز دارید خون‌سرد وارد عمل شوید، ولی وقتی با مردم، تک به تک، روبه‌رو هستید، مردمی که می‌خواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، باید هیجان‌زده باشید. اگر هیجان‌زده نباشید همه چیز را در سطح پایین نگاه خواهید داشت، درست مثل زمانی که برای یک جمع صحبت می‌کنید. اگر لب‌خند نزنید هیچ کس لب‌خند نخواهد زد. وقتی هیجان خود را نشان می‌دهید انرژی خود را به مردم انتقال می‌دهید».

خانم بتسی مایر این حرف را تایید می‌کند: «من شوق‌زده و علاقه‌مند هستم و این ویژگی به دردم می‌خورد. مردم آن را شادی‌آور می‌دانند. ممکن است مردم از شما خوششان نیاید ولی حس مسؤولیت و درگیر شدن شما را احترام می‌گذارند. آن‌ها می‌گویند: «او عاشق کاری است که انجام می‌دهد و فکر می‌کنند که آن کار به خوبی انجام خواهد شد».

دوازده چیزی که وقتی به انجام دادن کاری شدیدا علاقه دارید نباید در انجام دادن آن‌ها تردید کنید

می‌توانید شوق و علاقه‌ی خود را با کلمات نشان دهید، اما گاهی به عمل کردن نیاز هست. ممکن است وارد عمل شدن کمی برایتان سخت باشد یا حتا بیش از اندازه سخت باشد، ولی اجازه ندهید که شما را متوقف کند. کتی بیشاپ، نویسنده‌ی بخش زنان نیویورک پست، چند سال پیش به من گفت که وقتی می‌خواست شروع کند، از ته دل می‌خواست شغلی در مجله‌ی هارپرز بازار بیابد ولی نمی‌دانست چگونه این کار را انجام دهد زیرا سردبیر جدید مجله، خانم لیز تیلبریز، هنوز در لندن بود. بیشاپ برای مشاوره به نزد یک مشاور مرد می‌رود.

بیشاپ می‌گوید: «او به من گفت یک هواپیما بگیر، به لندن برو و لیز را به صرف چای دعوت کن. یک دقیقه طول کشید تا بفهمم که او واقعا این حرف را جدی می‌زند. این کار بیش از اندازه غیر معمول بود ولی مشاور اعتقاد داشت که در این موقعیت باید این کار را کرد. به اندرز او گوش دادم. در پایان به پاریس رفتم، زیرا لیز به آن‌جا رفته بود، و بالاخره شغل مورد علاقه‌ام را به دست آوردم».

اگر چیزی می‌خواهید، ممکن است مجبور شوید کارهای زیر را انجام دهید:

١- در مورد علاقه‌تان یک یادداشت خطی به شخص مقابل بفرستید.

٢- راجع به این که چقدر از صمیم قلب آن چیز را می‌خواهید، بنویسید.

٣- به آن شخص تلفن بزنید، هرچند که ممکن است این کار خیلی سخت باشد.

۴- از کسی که می‌شناسید بخواهید که شما را معرفی کند.

۵- در جلسه‌ی ملاقات به‌ترین لباس‌ها را بپوشید.

۶- در مهمانی‌ها خود را به افراد ناشناس معرفی کنید. این کار می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

٧- یک شب تا صبح بیدار بمانید تا کاری که باید انجام شود، انجام شود.

٨- با یک آگاهی کوچک کاری را انجام دهید.

٩- برای کسی شام خوبی بدهید.

١٠- به سرآشپز رستورانی که در آن شام می‌دهید سفارش کنید که به‌ترین سرویس را بدهد و به او انعام خوبی بدهید.

١١- سوار هواپیما شوید و به دنبال آن‌چه می‌خواهید بروید، حتا اگر شده با پول خودتان.

١٢- از عباراتی نظیر «عالی است»، «من هرگز این همه هیجان‌زده نبوده‌ام» و «هرگز چیزی را تا این اندازه نمی‌خواستم» استفاده کنید.

.

.

.

.

پ.ن. ادامه دارد.

Advertisements

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: