نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | دسامبر 15, 2009

نه راز زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند – ١

پس چه‌طور شد که سرانجام یک زن موفق شدم ؟ مقداری از موفقیت من به علت کوشش و خطا و اعتماد به نفسی است که هم‌راه با زمان به دست می‌آید . ولی بیش‌تر آن به این علت است که من به‌ترین دانسته‌های زنانی را که در به دست آوردن آن‌چه می‌خواهند بسیار باهوش هستند ، دزدیدم .

شما دقیقا می‌دانید که منظورم چه نوع زنانی هستند . همان‌هایی که شغل‌های عالی ، شوهرهای عالی و خانه‌های عالی دارند – و آیا توجه کرده‌اید که چه موهای آرایش‌کرده‌ی عالیی نیز دارند ؟ آن‌ها زنانی هستند که من آن‌ها را مطالعه کرده‌ام و الگو قرار داده‌ام .

حتا شما این زنان را در همین وضعیتی که الان دارند دیده‌اید و فکر می‌کنید که در آن‌ها چیزی برای یاد گرفتن وجود ندارد ، زیرا به نظر می‌رسد که همه چیز بر روی یک سینی نقره‌ای ، تنها به خاطر ظاهر ، پول یا ارثیه‌ی خانوادگی یا خبر داشتن از سرنوشت خودشان به آن‌ها تقدیم می‌شود – و البته ، این تفکر تا حدی واقعیت دارد .

همین کارولین بست – کندی را در نظر بگیرید . از میان تمام شایعاتی که روزنامه‌ها بعد از ازدواج او با جان اف کندی جونیور در موردش نوشتند ، آ‌ن‌چه من از همه بیش‌تر دوست دارم این است که در دبیرستان ، او و چند تن از دوستانش گروهی به نام « انجمن زنانی که شوهر میلیونر دارند » درست کرده بودند . از همین مورد کاملا روشن است ، زنی که جان اف کندی جونیور را به دست آورد ، همیشه از توانایی خود آگاهی تیزهوشانه داشته است و سرانجام آن‌چه را که احساس می‌کرد شایستگی آن را دارد ، به دست آورد . احساس سزاوار بودن برای وی به‌ترین پاداش‌ها را به ارمغان آورد . همان طور که یکی از دوستان او به مجله‌ی نیویورک گفت : « او می‌دانست که همه‌ی ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک زن عالی را دارد . او می‌دانست که این ویژگی‌ها و این استعدادها او را به جایی می‌رسانند . »

زنان دیگری که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند ، یا خیلی زیبا هستند یا خیلی بااستعداد یا هر دو . اولین باری که من چنین زنی را دیدم ، هنوز به یاد دارم . من یک نویسنده‌ی معمولی تبلیغاتی در گلامور بودم ، یک شغل وحشت‌ناک کسل‌کننده که به نوشتن بروشورهایی درباره‌ی محصولات آگهی‌دهندگان مربوط می‌شود . من مقدار زیادی از وقت بی‌کاری خود را با خانم منشی ، که همیشه در حال منجوق‌دوزی لباس‌هایش بود ، می‌گذراندم . یک روز وقتی در کنار میز او ایستاده بودم ، زن جوانی از آسانسور بیرون آمد و از ما پرسید دفتر سردبیر مدل کجاست ؟ او گفت که پس از دو سال زندگی در فرانسه به آمریکا برگشته است و این یکی از اولین قرار ملاقات‌های اوست . او بسیار زیبا بود و درخشندگی خاصی داشت . موهایش بلند و پرپشت بودند و در عین حال موخوره داشتند ، ولی معلوم بود که او با یک آرایش خوب و یک نرم‌کننده‌ی مو کامل کامل می‌شود .

بعد از آن که او به اتاق سردبیر مدل راه‌نمایی شد ، به خانم منشی نگاه کردم و فقط یک کلمه از دهانم درآمد : « اوه » . معلوم بود که سرنوشت برای این زن نوشته است که به ستاره تبدیل خواهد شد . چند هفته بعد فهمیدم که آن اولین قرار ملاقات با سردبیر ، به قرار برای عکس‌برداری مد منجر شده و آن عکس‌برداری مد به مجله‌ی گلامور ختم شده است . شغل کریستلی برینکلی آغاز شده بود .

نه . شما نمی‌توانید کارولین بست – کندی یا کریستی بنکلی بشوید . ولی به دست آوردن آن‌چه می‌خواهید تنها بستگی به این ندارد که باور داشته باشید شایسته‌ی ازدواج با یک میلیاردر هستید یا زیبایی فوق‌العاده داشته باشید . زنان زیادی وجود دارند که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند ، زیرا برای به دست آوردن آن‌ها تلاش می‌کنند . آن‌ها فنون این کار را کشف کرده‌اند و آن‌ها را به کار می‌برند . شارون استون در مراسم پخش جوایز اسکار سال 96 ( همان سالی که در آن به خاطر ایفای نقش در فیلم Casino کاندیدای جایزه شده بود ) نشان داد که در این فنون استاد است . به‌ترین دوست او کتابی با عنوان « موتور همه‌کاره » به او هدیه کرده بود ، زیرا معتقد بود که داستان زندگی آن هنرپیشه است . شارون استون گفت : « فکر می‌کنم استعدادم کم‌تر از دل و جراتم است ، ولی چون پشت‌کار داشتم آن یک ذره استعداد را گرفتم و از آن به‌ترین چیزی را که می‌توانست باشد ساختم . »

برخی افراد قبول ندارند که به دست آوردن آن‌چه در زندگی می‌خواهند ، چیزی است که می‌توان از دیگران یاد گرفت . اگر سرنوشت شما این است که یکی از برنده‌ها باشید ، نه از آه و ناله‌کننده‌های جاودانی ، به این علت است که استعدادها و خلق لازم را دارید ، به علاوه مقدار زیادی هم عزت نفس ، بلندپروازی ، قوه‌ی قضاوت و درک موقعیت خوب دارید . فکر می‌کنم که ممکن است شما استعداد و مهارت لازم را داشته باشید ، اما به جایی نرسید ، زیرا در مسیر اشتباه قدم برمی‌دارید . شما نیز مانند من باید رازها را بیاموزید . من آن‌ها را به رایگان به دست آورده‌ام و خوش‌حالم که آن‌ها را انتقال می‌دهم . اگر چیزی وجود دارد که واقعا آن را می‌خواهید ، من کارآیی این رازها را تضمین می‌کنم .

.

.

.

.

پ.ن. ادامه دارد .

Advertisements

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: