نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | دسامبر 14, 2009

نه راز زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند – ٣۴

همه‌ی مدارک در نگاه اول این نصیحت را تاکید می‌کنند. فقط به زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند نگاه کنید، به نظر می‌رسد که آن‌ها خریداران بسیار خون‌سردی هستند. در طرف دیگر طیف، شون یانگ‌ها هستند. زمانی را که او می‌خواست نقس کت‌وومن در فیلم بت‌من به او داده شود، در همه‌ی شوهای تلویزیونی با آن لباس و نقاب مسخره ظاهر می‌شد. تلاش او نه تنها باعث نشد آن نقش به او داده شود، بل‌که او را تا اندازه‌ای حریص و حتا اندکی دیوانه نشان داد.

خوب، شما نمی‌خواهید خود را به شون یانگ شبیه کنید، ولی باید به دیگران نشان دهید که خیلی علاقه‌‌مند هستید و چیز مورد نظر را خیلی می‌خواهید. در طول زندگی، من هر روز بیش از پیش آموخته‌ام که نشان دادن احساساتم چه‌قدر برایم موثر بوده است. نشان دادن شوق و علاقه به جای پنهان کردن آن برایتان جوایز زیادی به ارمغان می‌آورد. وقتی آقای آلن پارکر به دنبال هنرپیشه برای نقش اویتا می‌گشت، مدونا بدون هیچ خجالتی نشان داد که چه‌قدر از صمیم قلب آن نقش را می‌خواهد. او برای کارگردان یک نامه‌ی دست‌نوشته‌ی چهار صفحه‌ای فرستاد. او می‌گوید: «نمی‌توانم به یاد بیاورم که در نامه چه نوشته‌ام، فقط به یاد می‌آورم که از آلن آن نقش را گدایی کردم و به وی التماس کردم. به او قول دادم که از آن‌چه در توان دارم مایه بگذارم و باعث دل‌سردی او نشوم. می‌خواستم بداند که پشیمان نخواهد شد.» هم‌چنین، مدونا تجربه‌ی خود را به تجربه‌ی اویتا تشبیه می‌کند و نشان می‌دهد که تا چه اندازه آن دو به هم شبیه هستند، بنابراین، می‌تواند نقش همسر یک دیکتاتور را به خوبی بازی کند.

زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند ممکن است در انظار عمومی بسیار خون‌سرد به نظر برسند ولی من تضمین می‌کنم که آن‌ها وقتی با کسی که می‌تواند به آن‌ها آن‌چه را که می‌خواهند بدهد ملاقات می‌کنند، جلوی خود را نمی‌گیرند. آن‌ها یک‌ریز حرف می‌زنند، پرتلاطم هستند و عطش خود را کاملا نشان می‌دهند.

چرا باحرارت بودن مثمر ثمر است

حتما نگران هستید که مبادا دیگران فکر کنند که خیلی با حرارت جلو می‌آیید، بنابراین به‌تر است از شما حذر کنند. ولی چهار دلیل وجود دارد که پرحرارت بودن به ضرر شما نیست:

1- با شوق‌زدگی و علاقه‌مندی، به‌تر نشان می‌دهید که نیازتان چیست. مردم اغلب مطمئن نیستند که شما کشته و مرده‌ی چیزی هستید که آن‌ها توانایی دادن آن را به شما دارند. آن‌ها سرشان شلوغ است، سرگرم کار خودشان هستند، متوجه نمی‌شوند یا حالت چهره‌ی شما را به چیز دیگری تعبیر می‌کنند، مانند نگرانی یا ناراحتی.

جودی جرج، رییس شرکت Domain home fashions (شرکتی با سرمایه‌ی چند میلیون دلاری) که خود بنیان‌گذار آن است، نشان دادن احساسات را چنین توصیف می‌کند: «روشن کردن پرتوهای خود». این تشبیه خیلی خوب است، زیرا کاری که شما انجام می‌دهید عبارت است از روشن کردن میزان علاقه و اجازه دادن به شخص مناسب برای دیدن آن‌چه در ذهن دارید.

2- با شوق‌زدگی و علاقه‌مندی به شخص مقابل این ایده را می‌دهید که او نیز ممکن است از این کار سودی ببرد. وقتی برای به دست آوردن چیزی خیلی علاقه‌مند هستید در واقع برای انجام دادن آن احساس مسؤولیت می‌کنید و این کار در بسیاری از موارد می‌تواند عایدی خوبی برای کسی که آن را به شما می‌دهد داشته باشد. آن‌ها فکر می‌کنند که شما از جان مایه خواهید گذاشت یا حداقل تا ابد مدیون آن‌ها خواهید بود.

داستان موفقیت‌آمیز نامه نوشتن به کارگردان این مساله را روشن می‌سازد. وقتی آقای گاس ون‌سنت، کارگردان معروف، برای ایفای نقش Suzanne Stone به دنبال خانمی می‌گشت، در فهرستی که تهیه کرده بود نام نیکول کیدمن وجود نداشت. او امیدوار بود که مگ رایان یا یک ستاره‌ی مطمئن دیگری را استخدام کند. بنابراین نیکول کیدمن شماره‌ی تلفن خانه‌ی او را به دست می‌آورد و به وی تلفن می‌زند. او می‌گوید که احساس می‌کند سرنوشت او را برای بازی در آن نقش انتخاب کرده است و مضافا این که کار کارگردان را تحسین می‌کند. بعد از گفت‌وگو، آقای ون‌سنت از او امتحان به عمل می‌آورد و سرانجام آن نقش را به او می‌دهد. آقای ون‌سنت بعدها اظهار داشت که به خودش گفته است هر کسی که تا این اندازه مشتاق آن نقش باشد از جان و دل مایه خواهد گذاشت و کیدمن هم واقعا از جان و دل مایه گذاشت. کیدمن نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد و حتا نامزد دریافت جایزه‌ی گلدن‌گلوب شد.

.
.
.
.

پ.ن. ادامه دارد.

Advertisements

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: