نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | آوریل 26, 2009

نه راز زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند – ١۶

ده ریزه‌کاری دیگر

برداشتن قدم‌های مشخص مهم است ، اما همیشه کافی نیست . من باور دارم که یکی از به‌ترین راه‌بردها برای کشف کردن آن‌چه در زندگی‌تان جایش خالی است ، آزمایش کردن چیزهای غیرعادی ، خارج از محدوده ، احمقانه و ماجراجویانه است . این کار می‌تواند هر آرزوی نهانی را آشکار سازد .

١- با یکی از دوستان خوب ولی نه چندان نزدیک خود ( نه یکی از به‌ترین دوستانتان و نه یکی از هم‌کارانتان ) برای ناهار به رستوران بروید و از او بپرسید « اگر بتوانی در ذهن خود مرا در حالتی مجسم کنی که در زندگی‌ام کاری انجام می‌دهم که واقعا خوش‌حالم می‌کند ، این تجسم چه شکلی خواهد بود ؟ »

٢- به تنهایی در یک منطقه‌ی آرام به مدت طولانی قدم بزنید و راجع به سه زمان از زندگی‌تان که در آن‌ها واقعا شاد بوده‌اید ، فکر کنید . وقتی به خانه رسیدید سریعا آن‌ها را به روی کاغذ بیاورید .

٣- چند عکس کوچک از مناظر طبیعی و شهری مختلف فراهم کنید و سه تا از آن‌ها را که بیش‌تر از همه دوست دارید به یخ‌چال بچسبانید . این تصاویر چه چیزی را می‌توانند به شما بگویند ؟

۴- یک مهمانی شام ترتیب دهید و چند تن از کسانی را که می‌شناسید و چند تن از کسانی را که ملاقاتشان کرده‌اید اما فرصت شناختن آن‌ها را نداشته‌اید دعوت کنید . از آن‌ها راجع به زندگی‌شان ، آن‌چه از انجامش لذت می‌برند و آن‌چه بعدا می‌خواهند انجام بدهند ، سوالاتی بپرسید .

۵- برای چند هفته سعی کنید راجع به خودتان حرفی نزنید و از دیگران درباره‌ی خودشان سوال‌های زیادی بپرسید .

۶- یک دفترچه با جلدی زیبا بخرید و هر شب پیش از خوابیدن چیزی را که در طول روز از آن لذت فراوان برده‌اید در آن یادداشت کنید .

٧- فهرست سه مورد از به‌ترین تعطیلات خود را تهیه کنید . آن‌ها در چه چیزی مشترک هستند ؟

٨- سه چیزی که در آن‌ها از همه بیش‌تر مهارت دارید کدام‌هاست ؟ تصویر شخصی را که آن سه مهارت یا استعداد را دارد خلق کنید . شغل آن شخص چیست ؟ اوقات فراغت خود را به چه فعالیتی مشغول می‌شود ؟ با چه نوع افراد به‌ترین اوقات را دارد ؟

٩- چهار یا پنج مورد از چیزهایی را که مردم از همه بیش‌تر در شما تحسین می‌کنند یادداشت کنید ، مانند « تو خیلی مرتب هستی » یا « تو با مردم خیلی مهربان هستی » .

١٠- یک بعد از ظهر خود را به کاری اختصاص دهید که هرگز آن را انجام نداده‌اید ، فقط به این خاطر که برایتان تازگی دارد یا عجیب و غریب است ، مانند رفتن به مسابقه‌ی اسب‌سواری ، تماشای ورزش‌های باستانی ، یا شرکت در جلسه‌ی بازتاب‌شناسی . بعد راجع به آن‌چه که در آن مکان بر خلاف انتظارتان از آن خوشتان آمده است ، یادداشت کنید .

.

.

.

.

پ.ن. ادامه دارد .

Advertisements

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: