نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | فوریه 23, 2009

نه راز زنانی که هر چه می‌خواهند به دست می‌آورند – ٨

هر وقت حسادت می‌کنید اما به آن اعتراف نمی‌کنید ، معمولا به یکی از دوازده صورت زیر حسادت خود را بر زبان می‌آورید:

١- پدرش دوست و آشنای زیادی دارد .

٢- باورم نمی‌شود که آن را به او دادند .

٣- او با حرف زدن کارش را راه می‌اندازد .

۴- نمی‌دانم در آن مرد چه می‌بیند .

۵- او در آن‌جا بدبخت خواهد بود .

۶- او با هر چیز متحرکی ازدواج خواهد کرد .

٧- پشیمان خواهد شد .

٨- نمی‌داند که چه کار می‌کند .

٩- باید عقلش را از دست داده باشد .

١٠- او عوض شده است .

١١- هرگز حاضر نیستم به جای او باشم .

١٢- اصلا برایم اهمیتی ندارد .

نشانه‌ی دیگر برای گیر کردن در چنگال حسادت ، این است که ماهیت روابطتان با آن شخص عوض می‌شود . ممکن است صحبت‌ها دشوار به نظر برسند و حتا ممکن است فکر کنید که او می‌خواهد با شما مهربان باشد و شما این رفتار را به خودنمایی و خودبرتربینی او نسبت می‌دهید ، در حالی که ممکن است نتیجه این باشد که او احساس کند شما کم‌حرف شده‌اید و از دوستی‌تان با او کم کرده‌اید .

وقتی کسی نسبت به شخصی احساس حسادت می‌کند ، با آن شخص به طور دیگری ارتباط پیدا می‌کند . آن شخص نیز شروع می‌کند به رفتاری متفاوت داشتن و بدین ترتیب دور باطل رفتار متقابل شروع می‌شود . وقتی به خودتان می‌گویید « او قبلا خیلی مهربان بود و حالا عوض شده است » ممکن است واقعا شما باشید که در رفتارتان نسبت به او تغییر داده‌اید و او نیز به همان نسبت واکنش نشان می‌دهد .

چگونه به کمک حسادت ، آن‌چه را می‌خواهیم کشف کنیم

وقتی قبول کردید که حسادت می‌کنید ، می‌توانید بهره‌گیری مفید از آن را آغاز کنید. اولین کار این است که کند و کاو کنید و به آرزوی پنهانی آن پی ببرید . موفقیت یک فرد دیگر / خواه یک بچه ، یک شوهر ، یک زندگی جدید ، یک شغل جدید و یا برنده شدن در مسابقات سوزن‌دوزی باشد / اعصاب شما را خرد می‌کند و یکی از آرزوهای ناشناخته یا رشدنیافته‌ی شما را آشکار می‌سازد . حالا که این آرزو عطش خود را نشان می‌دهد ، به او درود بگویید .

حالا که می‌دانید چه چیزی شما را آزار می‌دهد ، می‌توانید تمرکز را از روی دوست یا آشنایانتان یا غریبه‌ای که چیزهای خوب دارد بردارید و به نیازهای خود توجه داشته باشید . می‌توانید حسادت را به خودتان متوجه کنید ، نه به دیگران .

.

.

.

.

پ.ن. ادامه دارد .


دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: