نگاشته شده توسط: مهروش داداشیان ساروی | فوریه 15, 2009

قهر به شیوه‌ی ساروی‌کیجا

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه پیش از هر چیز از آشپزخونه میاد بیرون . مشغول هر کاری باشه فرقی نداره ، گاز رو خاموش می‌کنه یا شیر آب رو می‌بنده یا مرغ و گوشت و ماهی رو ول می‌کنه روی میز یا سبزی خوردن رو ول می‌کنه توی آب و در هر شرایطی همون لحظه از آشپزخونه میاد بیرون .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه می‌ره توی اتاق و در رو یواش / محکم / به شدت / وحشت‌ناک / می‌بنده . وقتی یواش می‌بنده که بعدش بخواد بگه من ؟ من کی قهر کردم ؟ وقتی محکم می‌بنده که می‌خواد نیم ساعت تنها باشه و بعد انگار نه انگار که اتفاقی افتاده بیاد بیرون . وقتی به شدت می‌بنده که یا یکی باید بیاد نازش رو بکشه یا نیم ساعت بعد می‌خواد بیاد بیرون و چهار پنج ساعت در سکوت بنشینه پای اینترنت . و وقتی وحشت‌ناک می‌بنده که تا بیست و چهار ساعت آینده‌اش نمی‌خواد از اتاق بیرون بیاد .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتما حتما مستقیم می‌ره روی تخت دراز می‌کشه ، جوری که پشتش به در ورودی باشه . از وقتی میز آرایش جوریه که وقتی پشتش به دره از توی آینه دیده می‌شه ، روتختی یا یک پتو رو آماده می‌کنه که در صورت ورود هر کسی اون رو بکشه روی سرش و دیده نشه و نبینه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه امکان نداره غذا بپزه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه امکان نداره قهرمان یک غذای سوپر خوش‌مزه درست نکنه یا از بیرون غذایی رو که ساروی‌کیجا دوست داره نگیره .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه امکان نداره که پدر و دختر بدون اون غذا بخورند و این قدر اصرار می‌کنند تا ساروی‌کیجا بهشون بپیونده . اما اگه قهرش خیلی خیلی شدید و از نوع آخر باشه ، توی سینی براش می‌گذارند کنارش و بعدا می‌آن سینی خالی رو می‌برند چون ..

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه امکان نداره گرسنگی بکشه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتما به این موضوع فکر می‌کنه که « چرا من این قدر حرف می‌زنم »

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتما به این موضوع فکر می‌کنه که تنهایی بره مسافرت .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتما به این موضوع فکر می‌کنه که چند روز یک جایی گم و گور بشه جوری که هیچ کسی ندونه اون کجاست و همه از ناراحتی دق‌مرگ بشن .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتما به شیراز فکر می‌کنه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه به هیچ تلفن و اس‌ام‌اسی جواب نمی‌ده .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه گاهی یک عالمه اس‌ام‌اس پر از فحش به قهرمان می‌زنه ، چون جلوی بچه نمی‌شه فحش داد ، و نمی‌دونه که چرا قهرمان هیچ وقت اون‌ها رو نمی‌گیره .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه هر کسی هر کاری توی خونه بکنه هیچی نمی‌گه ، به این ترتیب پس از قهر با خونه‌ای منفجر شده روبه‌رو می‌شه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه ظرف‌ها رو نمی‌چینه توی ماشین ، به این ترتیب پس از قهر با کابینت‌های خالی و سینک پر روبه‌رو می‌شه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه دست و صورتش رو نمی‌شوره و موهاش رو برس نمی‌زنه و تا جای ممکن مسواک هم نمی‌زنه . به این ترتیب پس از قهر این قدر یه جوریه که گاهی مجبور می‌شه بره حمام .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه یک عالمه مجله و کتاب می‌بره توی تخت که بخونه . به این ترتیب پس از قهر با یک کتاب‌خونه‌ی نامرتب و یک عالمه کتاب روی زمین روبه‌رو می‌شه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه قهرمان و دخترک کلی به خودشون خوش می‌گذرونند که ساروی‌کیجا رو مجبور کنند از حسودی به اون‌ها بپیونده . به این ترتیب پس از قهر با یک هال پر از اسباب‌بازی‌های ولو و دی‌وی‌دی‌های ولو و خوراکی‌های نیم‌خورده‌ی ولو و پیش‌دستی‌های ولو و کاردستی‌های ولو و هزار و یک چیز ولوی دیگه روبه‌رو می‌شه .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه دخترک به قهرمان می‌گه « اشکالی نداره .. الان مامانی می‌رن توی تخت یک کمی گریه می‌کنند حالشون خوب می‌شه دوباره می‌آن پیش ما .. » .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه زندگی کاملا عادی در خونه جریان داره .

وقتی ساروی‌کیجا قهر می‌کنه حتا حرف هم می‌زنه .

.

.

.

من نمی‌دونم این ساروی‌کیجا بالاخره با قهرمان و دخترک قهر می‌کنه یا با خودش ؟

.

.

.

.

.

پ.ن. با یادآوری مانیا اضافه می‌شه : ساروی‌کیجا یکی دو ساعت پس از قهر دیگه اصلا سوژه‌ی قهر رو به یاد نمی‌آره و هی باید فکر کنه که چی شده بود که قهر کرد ؟

 

 

 

Advertisements

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: